OSB terária jsou vyrobena OSB desek, to je druh desky vytvořené spojením-slepením velkých (2-7cm) dřevních třísek za pomocí lisování. Desky se vyrábí s broušeným povrchem a již z ve výrobě jsou ošetřeny proti vlhkosti s doporučením pro použití ve vlhkém použití.


Výhody OSB terárií oproti skleněným teráriím jsou zejména:

1.Nižší cena - oproti skleněným teráriím jsou OSB terária o 20% a více procent levnější (dle velikosti teraria, čím větší terárium tím levnější OSB terárium)

2.Větší pevnost terárií než u terárií vyrobených ze skla - OSB terária jsou vyrobena z desek o tloušťce 15-18 mm, oproti skleněným teráriím nehrozí poškození při pádu ani při neopatrné manipulaci.

3.Možnost stavět terária jakkoliv na sebe - OSB terária lze jakkoliv stavět na sebe bez nutnosti stojanu, také lze vyrobit prakticky jakoukoliv sestavu terárií bez ohledu na velikost, což u skleněných terárií není možné.

4.Větrání terária - je zajištěno hliníkovou mřížkou ve stropě terária. Na přání je možné použít hlíkovou větrací mřížku i na přední straně terária, případně na bočních stranách, bez navýšení ceny.

 

OSB terária v našem chovu

 


Kontakt

Zájmový chov krajty královské